Метод скарбнички


1 коментар:

 1. Особливості мотивації першокласників до вивчення іноземної мови

  Як правило, більшість учнів приступають до вивчення іноземної мови з інтересом, вони мають з самого початку високу мотивацію. Діти хочуть слухати, як говорять англійською мовою і пробувати висловлюватися самостійно, їм цікаво навчитися вітатися, прощатися, вивчити назви речей, що їх оточують, співати пісеньки англійською мовою. І учитель повинен задовольнити їх бажання, забезпечити цю можливість з перших кроків, підтримати й розвивати їхню високу мотивацію і інтерес до мови.
  Як відомо, будь-яка діяльність проходить успішно, якщо вона вмотивована, тобто базується на внутрішньому пробудженні, осягненні та цілеспрямованості. Ось чому однією з головних задач уроку є створення і підтримка в учнів високої мотивації до вивчення англійської мови.
  Існують різні види мотивації:
  1. Мотивація, пов’язана з перспективою використання іноземної мови в майбутній практичній діяльності.
  Для реалізації цього виду мотивації я у своїй практичній діяльності активно використовую такі форми роботи, як:
  - бесіда про сфери використання англійської мови (наприклад, на першому уроці я традиційно розповідаю дітям про англомовні країни та країни, в яких діти вивчають англійську мову як іноземну);
  - створення реальних життєвих ситуацій й подальше їх обговорення.
  2. Мотивація, обумовлена самою діяльність учнів на уроці, в результаті якої вони самі впевнюються, що вміють спілкуватися іноземною мовою.
  Така мотивація особливо сильна, якщо учні виконують цікаві вправи, а саме:
  -різноманітні ігри (дидактичні, інтелектуальні, логічні, пізнавальні, рольові, ситуаційні, творчі, театралізовані);
  -казки (фонетичні, лексичні, граматичні);
  -розучування віршів і пісень;
  -проведення динамічних фізкультхвилинок, пальчикової гімнастики;
  -активне використання вправ з електронного підручника, комп’ютерних навчальних програм, тематичних презентацій, фонетичних та лексико-граматичних слайд-шоу.
  Крім того, для підтримання стійкого інтересу до вивчення іноземної мови важливі психологічні фактори, а саме створення сприятливого мікроклімату в класі, ситуації успіху для кожної дитини, оцінювання успіхів дитини не з успіхами однолітків, а з його власними попередніми досягненнями.
  Уважаю, данні форми роботи ефективними для створення й постійної підтримки мотивації першокласників до вивчення іноземної мови, а тому активно використовую їх у своїй практичній діяльності.

  ВідповістиВидалити